Карта сайта Напишите нам Карта сайта Напишите нам

Електроопалювання- рішучий крок до енергонезалежності

 
Главная
Продукция
Цены
Профессионалам
Вопрос-Ответ
Статьи
О компании
Контакты
 
Кабельный теплый пол
Отопительное оборудование
Пол должен быть теплым
Особенности применения антиобледенительных систем
Своевременная тепловая помощь для труб
Электрическое энерго- теплоснабжение
Електроопалювання- крок до незалежності
Системи опалення приміщень

Електроопалювання- рішучий крок до енергонезалежності

БУДІВЕЛЬНИЙ ЖУРНАЛ № 12/2008


Warning: getimagesize(/var/www/loterm/loterm.com.ua/images/image719122071232633790.jpg) [function.getimagesize]: failed to open stream: Permission denied in /var/www/loterm/loterm.com.ua/page.php on line 459
Електроопалювання- рішучий крок до енергонезалежності Згідно з дорученням Кабінету міністрів України, нещодавно перед Мінпаливенерго поставлено завдання підготувати пропозиції з реалізації пілотних проектів переведення на електроопалення та розробити Державну програму розвитку електротехнічних мереж у зв"язку з майбутнім збільшенням їх навантаження.

Про актуальність даного рішення у ситуації, що склалася на ринку теплопостачання, та перспективи переведення об"єктів соціальної сфери на електроопалювання розповідає директор компанії "Лотерм" Семен Лопатін.

- Нині в Україні діє потужне "газове лобі", яке не допускає навіть натяків на порушення своєї монополії.
У зв"язку з тим, що Україна отримує газ за ціною, нижчою за світові ринкові, та знаходиться у жорсткій газовій залежності, приймати нові рішення на державному рівні є надскладним питанням, так як аргументи "за" і "проти" мають обидві сторони.
Це не тільки не дає розвиватись іншим технологіям, у тому числі електроопалюванню, а й загалом стримує розвиток країни. Ось звідки беруться енергетичні кризи.
Тарифи на енергоносії нині є чисто політичним питанням. Можливо, слід було б відповідно збільшити тарифи на газ і електроенергію. Як виявилось, зокрема на прикладі Польщі, така шокова терапія, дійсно, йде на користь. Інакше можемо стогнувати ще багато років і залишатися в тому ж болоті, що й зараз.

- Як, на Вашу думку, необхідно концептуально формувати розвиток електроопалювання?

- Зменшення енергозалежності можна досягти кількома шляхами:

  • використовувати паливо, яке є в країні;
  • впроваджувати енергозберігаючі технології, що дають можливість зменшити загальну кількість споживаного палива;
  • використовувати поновлювані джерела енергії - вітряну, сонячну, геотермальну та інші.

Електроопалювання, як жодна інша технологія, дає можливість використовувати переваги всіх цих напрямів.

По-перше, це можливість використання атомної енергетики і запасів вугілля для виробництва електроенергії.

По-друге, це можливість точного регулювання температури в будівлях, точного обліку споживання енергії і безпроблемного відключення неплатників, а також зменшення матеріало-і металоємності теплових мереж.

По-третє, це можливість використання низькоякісної вітрової енергії для електроопалювання. Як бачите, електроопалювання веде бій за незалежність України за всіма напрямами.

- Чи відповідає для даної концепції поточний технічний стан електромереж?

- На сьогоднішній день стан електромереж в Україні дійсно плачевний. Ми можемо оголосити нову компанію по реконструкції мереж, але, на мою думку, це нічого не дасть. Саме потреба сьогодні і зараз підвести електроенергію до конкретного будинку змусить це зробити. Крім того, левову частку цих витрат візьме на себе інвестор.

Як електропостачальник можу сказати, що енергосистеми все життя реконструювалися за рахунок нових підключень. Отже, саме системний підхід до впровадження електроопалювання і дасть кошти для реконструкції електромереж. До того ж, чому ми говоримо про впровадження електроопалення, наче його зовсім немає? Адже не секрет, що у багатьох квартирах вже давно використовуються електронагрівальні прилади. У магазинах продається величезна кількість електрообігрівачів різної потужності як зарубіжного, так і вітчизняного виробництва. Просто у сьогоднішньому вигляді електропалення функціонує дуже нераціонально, що не вигідно ні споживачеві, ні державі.

- Наскільки сьогодні врегульовано питання нормативно-правового забезпечення?

-Я б сказав, що нормативна база України повністю готова до впровадження електроопалювання. Готується ще кілька документів для вирішення додаткових завдань за допомогою використання цих технологій. Але питання з опалюванням регульоване повністю.

- Чи є в Україні матеріально-технічна база для реалізації такого опалювання, чи потрібна допомога іноземних виробників?

-Необхідно відзначити, що в Україні завжди була потужна електротехнічна промисловість. Сьогодні вже виробляється якісний вітчизняний нагрівальний кабель. Представлена на українському ринку і зарубіжна продукція.
Наприклад, наша фірма пропонує нагрівальний кабель вищої якості виробництва Канади і кабель середнього цінового сегменту виробництва Чехії.

Давайте поглянемо, а що Україна випускає для традиційних систем опалювання? Є декілька підприємств, які збирають з імпортних комплектуючих газові казани. Основний же вітчизняний сегмент на цьому ринку-труби. Невже наша доля копатися в землі, а високі технології- не для нас?

Технологія для електроопалювання досить проста для вітчизняних фахівців, так що є можливість освоїти її на найвищому технічному рівні у досить стислі терміни. Я хочу відзначити, що нашим підприємствам сповна під силу скласти конкуренцію імпортним виробникам. Технічно вони готові до цього, необхідні лише кошти. І кошти будуть, якщо інвестори побачать, що ця галузь починає розвиватися.

- Які тенденції визначаються на ринку електротеплопостачання останнім часом?

- Останні помітні зміни в електротеплопостачанні сталися у всьому світі в ще кінці 80-х років минулого століття. З"явилися нові матеріали, і стало зрозуміло, що нагрівати за допомогою електроенергії воду і використовувати її далі, як теплоносій, безглуздо.
Сформувалися три види електроопалювання:

  • низькотемпературне кабельне опалювання на основі високонадійних нагрівальних елементів і досить простих та зручних регулювальників температури;
  • електричні конвектори з регулюванням температури і закритою спіраллю, які не спалюють кисень і швидко нагрівають повітря;
  • інфрачервоні обігрівачі закритого типа, які економічно обігрівають людей і предмети, що знаходяться в зоні їхньої дії.

Отже, електроопалювання розвиває за цими напрямками, удосконалюючи технології і матеріали. Нині державна політика різних країн визначає частку електроопалювання в загальному балансі держави, а вид електроопалювання визначається економічною доцільністю, технічними і естетичними вимогами та бажанням споживача мати певний рівень комфорту в приміщенні.

- Які, на Ваш погляд, перспективи системного впровадження електричного опалювання в Україні?

- Ринок електрокабельного устаткування розвивається в Україні з початку 90%х років і щороку збільшується на 30-40%. Ця тенденція зберігається і тепер.

Такий "вибуховий" розвиток пов"язаний з тим, що за часів СРСР, при наявності "безкоштовного" газу використання електроенергії для опалювання було практично заборонене.

Після отримання Україною незалежності стало зрозуміло, що "дешевий" газ скоро закінчиться і, враховуючи зручність і простоту електроопалювання, "розумні" люди стали все частіше впроваджувати електроопалювання. Тепер, коли навіть і не зовсім далекоглядним зрозуміло, що ціна на газ в Україні буде дуже швидко наближена до світової, ми очікуємо ще більшого інтересу до електроопалювання.

Центральне опалювання має дуже багато переваг, але, знаходячись понад 60 років у монопольному становищі практично без конкуренції, воно дійшло до того невтішного стану, який є.

Зараз панацеєю вважаються індивідуальні газові котельні. Але якщо їх зробити монополістами на цьому ринку, то років через 20 матимемо досить багато проблем іншого характеру. Тому при виборі системи опалювання важливими є питання вартості їх експлуатації, а також експлуатації приладів обліку теплової енергії.

Для систем центрального теплопостачання потрібно додатково встановлювати досить непрості прилади і організовувати службу для їх експлуатації, а для електроопалювання використовується звичайний електролічильник.

Я не хочу, щоб заклик до широкого впровадження електроопалювання був сприйнятий, як тільки електроопалювання і нічого іншого.
Зараз потрібний експеримент і пілотні проекти багатоповерхового будівництва. Якщо дійсно зможемо провести такий експеримент при реалізації пілотних проектів, отримати необхідні дані про плюси і мінуси електроопалювання та зробити з них правильні висновки, то за декілька десятків років за допомогою електроенергії опалюватимиться 30-40% будівель та споруд.

Електроопалювання, як один із видів опалювання, займає свою нішу в загальній системі будь-якої країни. На даний момент ринок насичений. Пропозицій досить багато. Але в світлі вищевикладеного можна чекати значного розширення ринку. Український ринок опалювального устаткування не схожий на світовий. В розвинених країнах спочатку визначаються з енергетичною політикою держави, далі, у світлі цієї політики визначають тарифи (тобто "батіг", за допомогою якого держава заставляє застосовувати вибрану систему опалювання) і потім формується ринок. Україна, єдина з розвинених країн, до цих пір будує свою енергетичну політику у сфері опалювання на паливі, що імпортується, - газі. Цьому сприяє потужне "газове лобі"- не лише постачальники газу, а тисячі фірм, що торгують газовими котлами і т.п.. Фахівці сподіваються, що найближчим часом ця ситуація буде змінюватися.

г.Киев, 02660, ул.Марины Расковой, 21, офис 203 (2 этаж)
тел.: (044) 517-2421, 592-0971, т./ф. (044) 516-4818,
Украинский строительный портал www.promobud.ua